چاپ کارت پرسنلی تکی + 15 ویژگی چاپ کارت شناسایی

چاپ کارت پرسنلی تکی تصویر اصلی

چاپ کارت پرسنلی تکی

کارت‌های پرسنلی برای شناسایی کارکنان یک سازمان و بنابه اهداف مختلف سازمان چاپ می‌شوند. در واقع، با استفاده از کارت پرسنلی می‌توان افراد را شناسایی کرد . و برای دستیابی به امکانات سازمان‌ها و شرکت‌ها به آن‌ها مجوز داد. کارت‌های پرسنلی در اغلب موارد برای کنترل ورود و خروج و حضور و غیاب کارکنان نیز به کار می‌رود و در برخی شرکت‌ها افراد تنها با استفاده از این کارت‌ها می‌توانند به امکانات مختلف مانند کتابخانه، سلف سرویس و… دسترسی داشته باشند.

باتوجه به کاربردهای مختلفی که کارت‌های پرسنلی دارند و به دلیل اینکه این کارت‌ها به دفعات مکرر مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید یک جنس مقاوم داشته باشند تا شرکت و یا سازمان ناچار به پرداخت هزینه چاپ مجدد کارت نشود. کارت‌های پرسنلی غالبا از جنس PVC ساخته می‌شوند. کارت‌های پی‌وی‌سی کیفیت بالایی داشته و دارای ماندگاری هستند و طی استفاده طولانی مدت به راحتی آسیب نمی‌بینند. پی‌وی‌سی یک نوع پلاستیک است که مقاوم و بادوام بوده و اگر از آن برای چاپ کارت پرسنلی استفاده شود، کارت‌ها دوام طولانی مدتی خواهند داشت و در مقابل تاخوردگی و شکستگی به‌سادگی آسیب نخواهند دید. علاوه‌بر آن، می‌توان روی کارت‌های پی‌وی‌سی طرح‌های گرافیکی مختلفی را ایجاد کرد.

 

انواع کارت‌های پرسنلی پی‌وی‌سی

باتوجه به خصوصیات فیزیکی، کارت‌های پرسنلی پی‌وی‌سی به سه دسته مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند؛ که این دسته‌ها عبارتند از:

 

 • کارت‌های پرسنلی تماسی

کارت‌های تماسی از دسته کارت‌های هوشمند هستند که قابلیت نگهداری و ذخیره‌سازی اطلاعات را دارند. نوار مغناطیسی تعبیه شده روی این کارت‌ها، برای ذخیره‌سازی داده‌هاست. همچنین داده‌هایی که روی این کارت‌ها ذخیره می‌شوند، از طریق دستگاه کارت‌خوان مگنت قابل خواندن هستند و بدون کلمه رمز صاحب کارت، دسترسی به اطلاعات موجود در آن امکان‌پذیر نیست. برای برقراری ارتباط با دستگاه ریدر، کارت‌های تماسی باید به صورت مستقیم با دستگاه در تماس باشند.

 • کارت‌های پرسنلی غیرتماسی

نوع پیچیده‌تر کارت‌های هوشمند، کارت‌های غیرتماسی هستند. درون این کارت‌ها یک تراشه الکترونیکی با قابلیت ذخیره‌سازی اطلاعات قرار داده شده است. اطلاعات درون حافظه این کارت‌ها قابل ذخیره‌سازی هستند و خواندن آن‌ها از طریق فرکانس رادیویی و با استفاده از ریدرهای غیرتماسی امکان‌پذیر است؛ در این صورت حتی نیازی به خود کارت نیست. کارت‌های مایفر و RO از انواع رایج کارت‌های پرسنلی غیرتماسی محسوب می‌شوند.

 • کارت‌های پرسنلی ترکیبی

بسته به خواست سازمان، می‌توان دو یا چند نوع از کارت‌های هوشمند را ترکیب کرد و یک کارت ترکیبی جدید داشت. کارت‌های ترکیبی چندین قابلیت را به‌طور همزمان دارا هستند و در این صورت می‌توان از مزایای هرکدام بهره برد.

به‌طور کلی، کارت‌های هوشمند ابزاری برای پردازش و ذخیره‌سازی اطلاعات محسوب می‌شوند که ضریب امنیتی بسیار بالایی دارند و امکان کنترل دسترسی به اطلاعات نیز، روی این کارت‌ها به‌راحتی امکان‌پذیر است. علاوه‌بر آن، اگر اطلاعات به‌درستی روی کارت ذخیره شوند، حتی در صورت گم شدن کارت، اطلاعات موجود درون آن برای سایرین غیرقابل دسترسی خواهد بود.

 

چاپ کارت پرسنلی تکی 1

فناوری‌های مورد استفاده در چاپ کارت پرسنلی PVC

 

کارت‌های پی‌وی‌سی در دو نوع کارت‌های پی‌وی‌سی ساده و هوشمند ساخته می‌شوند. کارت‌های هوشمند پی‌وی‌سی نیز خود دو نوع مختلف دارند؛ کارت‌های پی‌وی‌سی مغناطیسی و کارت‌های پی‌وی‌سی مایفر.

اینکه سازمان ازکدام نوع کارت پرسنلی استفاده کند، به اهداف و کاربردهای در نظر گرفته شده بستگی دارد.

چاپ کارت‌های پرسنلی را می‌توان روی کارت‌های مغناطیسی خام انجام داد. کارت‌های هوشمند مغناطیسی همانند کارت‌های بانکی هستند که یک نوار مغناطیسی در پشت آن‌ها تعبیه شده و قابلیت ذخیره‌سازی اطلاعات دارند. علاوه‌بر آن، کارت‌های مغناطیسی از جنس تماسی هستند. و می‌توان برای کنترل ورود و خروج کارکنان نیز از آن‌ها استفاده کرد. برای خواندن اطلاعات ذخیره شده روی کارت‌های پرسنلی مغناطیسی باید از ریدرکارت مگنت یا همان دستگاه‌های کارتخوان مخصوص این کارت‌ها استفاده کرد. در واقع، از آنجایی‌که این کارت‌ها از نوع تماسی هستند برای برقراری ارتباط با دستگاه کارتخوان مخصوص باید به صورت مستقیم با آن در تماس باشند.

کارت‌های مایفر از دیگر انواع کارت‌های هوشمند هستند که می‌توان از آن‌ها برای چاپ کارت پرسنلی استفاده کرد. روی این کارت‌ها یک نوع چیپ یا تراشه الکترونیکی تعبیه شده است . که قابلیت ذخیره‌سازی اطلاعات را دارد. برای این منظور، می‌توان از امواج رادیویی استفاده کرده و با بهره‌گیری از تکنیک RFID و تعبیه تراشه رادیویی در داخل کارت، می‌توان اطلاعات را درون کارت پرسنلی مایفر ذخیره کرد. برای خواندن اطلاعات ذخیره شده روی این کارت‌ها نیز باید از یک دستگاه مخصوص به نام ریدر مایفر استفاده کرد. از آنجایی‌که کارت‌های مایفر از نوع غیرتماسی هستند، در استفاده از آن‌ها، نیازی به تماس مستقیم با دستگاه وجود ندارد.

طراحی کارت پرسنلی برای چاپ روی PVC

مهم‌ترین و اصلی‌ترین قدم برای چاپ کارت‌های پرسنلی، طراحی آن است که از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. در اینترنت، انواع مختلف نمونه طراحی‌های کارت پرسنلی به‌صورت آماده وجود دارند که می‌توان آن‌ها را دانلود و استفاده کرد. همچنین می‌توان کارت پرسنلی هر سازمان را به صورت اختصاصی آماده کرد.

نکته‌ای که برای طراحی کارت پرسنلی وجود دارد، این است که طرح این کارت‌ها باید کاملا اختصاصی بوده و در کنار آن برای شناسایی افراد قابل استفاده باشد. غالبا کارت پرسنلی شرکت‌ها و سازمان‌ها، بسته به رنگ لوگوی سازمان یا شرکت متفاوت است اما معمولا کارت‌های پرسنلی اطلاعات یکسانی را شامل می‌شوند.

اطلاعاتی که  معمولا براساس نیاز هر سازمان یا شرکت روی کارت پرسنلی درج می‌شوند، عبارتند از:

 • نام و نام خانوداگی
 • عکس پرسنلی
 • شماره عضویت یا شماره پرسنلی
 • سمت فرد در سازمان یا شرکت مربوطه
 • لوگوی سازمان یا شرکت مربوطه
 • آدرس سایت و ایمیل سازمان یا شرکت مربوطه
 • بارکد
 • تاریخ صدور
 • تاریخ اعتبار

چاپ کارت پرسنلی تکی تصویر 10

همانطور که گفته شد، کارت‌های پرسنلی برای شناسایی افراد و دادن مجوز برای دستیابی به امکانات سازمان‌ها و شرکت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ به همین دلیل ممکن است اطلاعات مختلفی روی آن درج شده باشد. اما غالبا مواردی که در بالا ذکر شد، روی بیشتر کارت‌های پرسنلی چاپ می‌شوند.

در اغلب سازمان‌ها، علاوه‌بر شناسایی افراد و دادن دسترسی به آن‌ها، از کارت‌های پرسنلی به منظور تفکیک قسمت‌های مختلف سازمان و برای بالا بردن سطح امنیت مرکز استفاده می‌شود. حتی برخی سازمان‌ها نیز هستند که برای ارباب رجوع نیز کارت ورود مهمان اختصاص می‌دهند. شاید جالب باشد بدانید، که چاپ کارت‌های پرسنلی برای پرسنل سازمان‌ها و حتی افراد مهمان یک حس رضایتمندی ایجاد می‌کند و از این طریق، افراد خود را جزئی از سازمان می‌دانند.

در نتیجه تمام این موارد، می‌توان گفت که چاپ کارت پرسنلی گرچه یک ضرورت برای سازمان‌ها و شرکت‌ها محسوب نمی‌شود؛ اما مزایای بسیاری داشته و از اهمیت بالایی برخوردار است.

کارت pvc و کارت پرسنلی چیست و در چه مواردی کاربرد دارد :

چاپ کارت پرسنلی تکی | کارت پس وی سی  به دلیل اینکه از جنس پلاستیک است و از ماده‌ای به نام پلی وینیل کلراید ساخته شده، قابلیت انعطاف پذیری  بسیار بالایی دارا می باشد. و ماندگاری چاپ در کارت pvc  بسیار بالا است. اکـثر  نهاد ها  و شرکت های کوچک و بزرگ  چاپ کارت شناسایی مجموعه خود را ترجیح می‌دهند روی کارت پی وی سی باشد. به دلیل اینکه کارت pvc قابلیت هوشمندسازی (smart) کارت شناسایی را دارد و می‌توان کارت شناسایی مجموعه را روی کارت هوشمند نظیر کارت مایفر،RFID کارت مغناطیسی، کارت ro125k –ro 215k  انجام داد.

چاپ کارت پرسنلی تکی 2

ویژگی های کارت pvc  که شمارو مجاب به استفاده می کند :

 • مقاوم و مستحکم در برابر ضربه و سایش
 • چاپ با کیفیت و ماندگاری بالا
 • قابلیت ضد آب و ضد تعریق
 • قابلیت هوشمندسازی کارت شناسایی
 • تضمین کیفیت بالای چاپ کارت شناسایی

کارت پرسنلی  هوشمند چیست و چه کاربردی دارد :

کارت شناسایی هوشمند می‌تواند در امور روزمره مانند شناسایی کارمندان استفاده شود، اما در بعضی مواقع در سازمان‌ها و مجموعه‌های بزرگ مانند بیمارستان‌ها از کارت شناسایی برای حضور و غیاب یا مدیریت پرسنل استفاده می‌گردد؛ کارت‌های هوشمند RFID این قابلیت را دارند .تا اطلاعات افراد ذخیره گردد و در مواقع پرداخت حقوق، هزینه ساعات کار اضافی بر حسب ساعات ورود و خروج محاسبه شود. از کارت پرسنلی هوشمند برای کارهای دیگری همچون ورود به کتابخانه، تهیه غذا با استفاده از شارژ کارت شناسایی استفاده کرد.

انواع چاپ کارت شناسایی pvc :

 • چاپ این کارت به دو روش انجام میگیرد
 • چاپ کارت شناسایی pvc به روش تکنولوژی غیر‌مستقیم
 • تفاوت نحوه چاپ کارت پرسنلی براساس تکنولوژی چاپ

در چاپ کارت پرسنلی یا کارت شناسایی با تکنولوژی چاپ مستقیم بدین صورت می‌باشد که طرح  با حرارت روی ریبون و انتقال آن روی کارت انجام می پذیرد

در چاپ کارت شناسایی با تکنولوژی غیرمستقیم در این حالات ابتدا ریبون سپس لمینت روی کارت نقش می بندد

مزیت های استفاده از کارت پرسنلی :

با توجه به کاربردهای مختلفی که کارت شناسایی دارد از جمله اینکه می‌توان کارت شناسایی را از نوع کارت‌های هوشمند نظیر(کارت مایفر- RFID) انتخاب کرد که برای ورود و خروج کارکنان کاربرد داشته باشد، مزایای دیگری نیز دارد که در زیر  به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • هویت بخشیدن به کارکنان سازمان
 • استفاده از کارت شناسایی (هوشمند) برای ورود و خروج
 • استفاده از کارت پرسنلی جهت استفاده از کتابخانه، سلف سرویس و…
 • محاسبه اضافه کاریی کارکنان با استفاده از کارت شناسایی هوشمند

 

پیشنهاد ما برای چاپ  کارت پرسنلی :

کارت‌های شناسایی می‌توانند روی کارت مغناطیسی خام چاپ زده شوند و قابلیت ذخیره اطلاعات بر روی نوار مغناطیسی که در پشت کارت وجود دارد را دارا است. کارت مغناطیسی از نوع کارت‌های تماسی است، منظور از کارت تماسی یعنی برای خواندن اطلاعات داخل کارت باید. در تماس کامل با ریدر کارت مغناطیسی(مانند دستگاه ATM و یا پوز فروشگاهی) باشد. نوع دیگری از کارت‌ها وجود دارد .که معروف به کارت‌های rfid یا کارت غیرتماسی نیز نامیده می‌شود که از امواج رادیویی برای انتقال اطلاعات استفاده می‌گردد. کارت مایفر جزو پرفروش‌ترین کارت هوشمند در بازار است که استفاده از این نوع از کارت‌های هوشمند نیز بسیار ساده و راحت است.

شما با این اطلاعات می توانید کارت خود را انتخاب کنید. یک انتخاب دیگر باقی مانده است. می خواهید کارت شناسایی مات داشته باشید یا براق؟

همانطور که قبلا گفته شد لیمنت یک لایه محافظتی است که پس از چاپ کارت روی آن پرس می شود. لیمنت شفاف و بی رنگ است. در دو نوع مات و براق وجود دارد. و به شما حق انتخاب می دهد که کارت شناسایی براق داشته باشید و یا کارت مات.

مراحل طراحی کارت پرسنلی pvc

چاپ کارت پرسنلی تکی | برای طراحی کارت شناسایی تکی یا هر نوع دیگری از کارت‌های شخصی، باید در طراحی کارت خود دقت لازم را داشته باشید که بتوانید طرحی را که کیفیت بالایی برای چاپ دارد طراحی کنید.

چاپ کارت پرسنلی تکی 4

از یک تصویر و عکس پرسنلی مناسب با کیفیت بالا استفاده کنید.

فونتی که انتخاب می‌کنید باید ظاهر مناسب و خوانایی خوبی داشته باشد.

انتخاب یک تصویر پس زمینه برای کارت که معمولا کاربران از پس زمینه سفید برای چاپ کارت پرسنلی استفاده می‌کنند.

بهترین جنس کارت شناسایی

کارت پی‌وی‌سی با وجود هزینه  بالایی که نسبت به کارت‌های مقوایی دارد طول عمر و استحکام بالایی هم دارد. ماندگاری چاپ روی کارت pvc به دلیل اینکه با حرارت بالایی چاپ زده می‌شود بسیار بالا است. طول عمر برای کارت pvc بین 5 تا 6 سال است.

انواع چاپ کارت پرسنلی

چاپ کارت شناسایی(pvcساده): این نوع کارت غیرهوشمند است و صرفا برای شناسایی و روئیت کارت چاپ زده می‌شود.

چاپ کارت شناسایی هوشمند: نظیر چاپ روی کارت مایفر 1k، کارت مایفر 4k، کارت دسفایر، کارت مغناطیسی، کارت R/O 125k و…

اطلاعاتی در مورد طراحی کارت شناسایی pvc

کارت شناسایی سازمان‌ها و شرکت‌ها بسته به رنگ سازمانی متفاوت است و اطلاعاتی که طرح کارت شناسایی باید داشته باشد اعم از نام و نام خانوادگی، کد پرسنلی، کد ملی، نام پدر، آدرس سازمان و… می‌باشد.

در طراحی کارت شناسایی سایز طراحی باید 54*85 میلی‌متر، رزولیشن طراحی 300dpi و مد رنگی rgb طراحی گردد و فایل‌ها به صورت عکس jpg  و psd برای ما ارسال گردد.

فایل طرح شامل فایل لایه باز فتوشاب پشت و روی کارت باشد.

بک گراند طرح 9*6 میلی‌متر باشد و طرح نهایی 54*85 میلی‌متر طراحی گردد. فاصله از لبه‌های طرح باید در حدود 3 میلی‌متر باشد تا در هنگام چاپ بخش‌هایی از طراحی برش داده نشود. در تصویر زیر نمونه کارت شناسایی و نحوه رعایت فاصله ایمنی از لبه‌های کارت را مشاهده می‌کنید. اگر فاصله ایمنی را رعایت نکنید هم چاپ از لحاظ زیبایی و هم لحاظ اینکه ممکن است لوگوی شما در گوشه تصویر باشد و چند درصد از لوگو در چاپ کارت حذف شود.چاپ کارت پرسنلی تکی

چاپ کارت پرسنلی تکی 5

چاپ کارت شناسایی کارت شناسایی هوشمند

آماده سازی فایل اکسل برای ذخیره اطلاعات کارکنان سازمان است. فایل اکسل شامل مشخصات پرسنلی هر فرد مانند تصویر ذیل که یک ستون مربوط به مشخصات فردی، ستون بعدی مربوط به سِمت و شماره پرسنلی و… است که در کارت چاپ می‌شود. در ذخیره سازی اطلاعات دقت لازم را داشته باشید در صورت درج اطلاعات غلط در فایل اکسل چاپ کارت شما اشتباه چاپ خواهد شد.

چاپ کارت شناسایی کارت پرسنلی

 در نهایت پوشه‌ای شامل عکس هر پرسنل با فرمت jpg  یا png در یک سایز و در یک فرمت ذخیره سازی شود. نکته‌ای که وجود دارد این است که نامگذاری هر عکس باید بر اساس شماره پرسنلی، شماره ردیف یا کدملی انجام شود. در نهایت عکس‌ها را در یک فایل zip ارسال کنید. اگر فایل عکس با فرمت‌های مختلف ذخیره سازی شود قادر به چاپ کارت شما نخواهیم بود.

نحوه سفارش چاپ کارت شناسایی

ابتدا فایل را از طریق ایمیل، تلگرام یا سایر روش‌هایی که کارشناسان مارکت پی وی سی به شما اعلام می‌کنند ارسال کنید.

بعد از هماهنگی‌های لازم با بخش چاپ کارت و صدور پیش فاکتور، طرح شما وارد مرحله چاپ می‌شود.

در هنگام ثبت سفارش چاپ کارت شناسایی می‌توانید از چاپ لمینت نیز برای ماندگاری بیشتر چاپ استفاده کنید.

در مرحله آخر کارت pvc چاپ شده برای شما ارسال می‌گردد.

چاپ کارت شناسایی تکی با ارائه نامه و مدرک معتبر از سمت مجموعه قابل انجام است و اگر برای یک فرد از مجموعه نیاز به چاپ کارت شناسایی دارید، مارکت پی وی سی با دریافت نامه رسمی و معتبر از سازمان، طرح مورد نظر را برای چاپ آماده سازی می‌کند.

بند گردن آویز کارت، گیره کارت و جاکارتی از جمله لوازمی است که همراه کارت شناسایی لازم است. مخصوصا اگر قرار است کارت شناسایی را در همایش ها و یا جلسات استفاده کنید.

چاپ کارت پرسنلی تکی 6

این لوازم جانبی در رنگ ها و مشخصات مختلف تولید می شوند. با توجه به نیاز خود می توانید از این لینک همه لوازم جانبی را بررسی و انتخاب کنید.

قیمت چاپ کارت شناسایی pvc

قیمت چاپ کارت شناسایی هوشمند بر روی کارت‌های مغناطیسی ، کارت هوشمند یا کارت مایفر متفاوت است و همچنین هزینه چاپ  به تعداد و تیراژ چاپ نیز بستگی دارد که برای چاپ روی تیراژ بالا تخفیف در نظر گرفته می‌شود.

چاپ کارت شناسایی در تیراژ بالا، چاپ کارت پرسنلی تکی و از همه مهم تر چاپ کارت شناسایی فوری و در حداقل زمان ممکن از جمله خدمات ما در حوزه چاپ کارت pvc است.چاپ کارت پرسنلی تکی

 

تماس با ما 

دیدگاه شما

8 دیدگاه

 1. Mohammad گفت:

  فوق العاده بود تمام جواب های سوالامو گرفتم فقط مقالت بیشتری بزارید تا استفاده کنیم سپاس گرازم

 2. محمد رضا قاسم نژاد گفت:

  مقاله ای کامل و خوبی بود سپاس

 3. نازنین معلمی گفت:

  سلام وقت بخیر
  مقاله خوبی بود سپاس

 4. محسن معلمی گفت:

  کاش فیلمو با زیرنویس قرار میدادین اینجوری چیزی متوجه نشدم

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.