چاپ کارت پرسنلی + 15 ویژگی کارت پرسنلی

چاپ کارت پرسنلی

کارت pvc و کارت پرسنلی چیست و در چه مواردی کاربرد دارد :

چاپ کارت پرسنلی تکی | کارت پس وی سی  به دلیل اینکه از جنس پلاستیک است و از ماده‌ای به نام پلی وینیل کلراید ساخته شده، قابلیت انعطاف پذیری  بسیار بالایی دارا می باشد و ماندگاری چاپ در کارت pvc  بسیار بالا است. اکـثر  نهاد ها  و شرکت های کوچک و بزرگ  چاپ کارت شناسایی مجموعه خود را ترجیح می‌دهند روی کارت پی وی سی باشد. به دلیل اینکه کارت pvc قابلیت هوشمندسازی (smart) کارت شناسایی را دارد و می‌توان کارت شناسایی مجموعه را روی کارت هوشمند نظیر کارت مایفر،RFID کارت مغناطیسی، کارت ro125k –ro 215k  انجام داد.

چاپ کارت پرسنلی تصویر1

ویژگی های کارت pvc  که شمارو مجاب به استفاده می کند :

 • مقاوم و مستحکم در برابر ضربه و سایش
 • چاپ با کیفیت و ماندگاری بالا
 • قابلیت ضد آب و ضد تعریق
 • قابلیت هوشمندسازی کارت شناسایی
 • تضمین کیفیت بالای چاپ کارت شناسایی

کارت پرسنلی  هوشمند چیست و چه کاربردی دارد :

کارت شناسایی هوشمند می‌تواند در امور روزمره مانند شناسایی کارمندان استفاده شود، اما در بعضی مواقع در سازمان‌ها و مجموعه‌های بزرگ مانند بیمارستان‌ها از کارت شناسایی برای حضور و غیاب یا مدیریت پرسنل استفاده می‌گردد؛ کارت‌های هوشمند RFID این قابلیت را دارند تا اطلاعات افراد ذخیره گردد و در مواقع پرداخت حقوق، هزینه ساعات کار اضافی بر حسب ساعات ورود و خروج محاسبه شود. از کارت پرسنلی هوشمند برای کارهای دیگری همچون ورود به کتابخانه، تهیه غذا با استفاده از شارژ کارت شناسایی استفاده کرد.

چاپ کارت پرسنلی تصویر 2

انواع چاپ کارت شناسایی pvc :

 • چاپ این کارت به دو روش انجام میگیرد
 • چاپ کارت شناسایی pvc به روش تکنولوژی غیر‌مستقیم
 • تفاوت نحوه چاپ کارت پرسنلی براساس تکنولوژی چاپ

در چاپ کارت پرسنلی یا کارت شناسایی با تکنولوژی چاپ مستقیم بدین صورت می‌باشد که طرح  با حرارت روی ریبون و انتقال آن روی کارت انجام می پذیرد

در چاپ کارت شناسایی با تکنولوژی غیرمستقیم در این حالات ابتدا ریبون سپس لمینت روی کارت نقش می بندد

مزیت های استفاده از کارت پرسنلی :

با توجه به کاربردهای مختلفی که کارت شناسایی دارد از جمله اینکه می‌توان کارت شناسایی را از نوع کارت‌های هوشمند نظیر(کارت مایفر- RFID) انتخاب کرد که برای ورود و خروج کارکنان کاربرد داشته باشد، مزایای دیگری نیز دارد که در زیر  به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • هویت بخشیدن به کارکنان سازمان
 • استفاده از کارت شناسایی (هوشمند) برای ورود و خروج
 • استفاده از کارت پرسنلی جهت استفاده از کتابخانه، سلف سرویس و…
 • محاسبه اضافه کاریی کارکنان با استفاده از کارت شناسایی هوشمند

پیشنهاد ما برای چاپ  کارت پرسنلی :

کارت‌های شناسایی می‌توانند روی کارت مغناطیسی خام چاپ زده شوند و قابلیت ذخیره اطلاعات بر روی نوار مغناطیسی که در پشت کارت وجود دارد را دارا است. کارت مغناطیسی از نوع کارت‌های تماسی است، منظور از کارت تماسی یعنی برای خواندن اطلاعات داخل کارت باید در تماس کامل با ریدر کارت مغناطیسی(مانند دستگاه ATM و یا پوز فروشگاهی) باشد. نوع دیگری از کارت‌ها وجود دارد که معروف به کارت‌های rfid یا کارت غیرتماسی نیز نامیده می‌شود که از امواج رادیویی برای انتقال اطلاعات استفاده می‌گردد. کارت مایفر جزو پرفروش‌ترین کارت هوشمند در بازار است که استفاده از این نوع از کارت‌های هوشمند نیز بسیار ساده و راحت است.

شما با این اطلاعات می توانید کارت خود را انتخاب کنید. یک انتخاب دیگر باقی مانده است. می خواهید کارت شناسایی مات داشته باشید یا براق؟

همانطور که قبلا گفته شد لیمنت یک لایه محافظتی است که پس از چاپ کارت روی آن پرس می شود. لیمنت شفاف و بی رنگ است. در دو نوع مات و براق وجود دارد. و به شما حق انتخاب می دهد که کارت شناسایی براق داشته باشید و یا کارت مات.

مراحل طراحی کارت پرسنلی pvc

برای طراحی کارت شناسایی تکی یا هر نوع دیگری از کارت‌های شخصی، باید در طراحی کارت خود دقت لازم را داشته باشید که بتوانید طرحی را که کیفیت بالایی برای چاپ دارد طراحی کنید.

چاپ کارت پرسنلی تصویر 3

از یک تصویر و عکس پرسنلی مناسب با کیفیت بالا استفاده کنید.

فونتی که انتخاب می‌کنید باید ظاهر مناسب و خوانایی خوبی داشته باشد.

انتخاب یک تصویر پس زمینه برای کارت که معمولا کاربران از پس زمینه سفید برای چاپ کارت پرسنلی استفاده می‌کنند.

بهترین جنس کارت شناسایی

کارت پی‌وی‌سی با وجود هزینه  بالایی که نسبت به کارت‌های مقوایی دارد طول عمر و استحکام بالایی هم دارد. ماندگاری چاپ روی کارت pvc به دلیل اینکه با حرارت بالایی چاپ زده می‌شود بسیار بالا است. طول عمر برای کارت pvc بین 5 تا 6 سال است.

انواع چاپ کارت پرسنلی

چاپ کارت شناسایی(pvcساده): این نوع کارت غیرهوشمند است و صرفا برای شناسایی و روئیت کارت چاپ زده می‌شود.

چاپ کارت شناسایی هوشمند: نظیر چاپ روی کارت مایفر 1k، کارت مایفر 4k، کارت دسفایر، کارت مغناطیسی، کارت R/O 125k و…

اطلاعاتی در مورد طراحی کارت شناسایی pvc

کارت شناسایی سازمان‌ها و شرکت‌ها بسته به رنگ سازمانی متفاوت است و اطلاعاتی که طرح کارت شناسایی باید داشته باشد اعم از نام و نام خانوادگی، کد پرسنلی، کد ملی، نام پدر، آدرس سازمان و… می‌باشد.

در طراحی کارت شناسایی سایز طراحی باید 54*85 میلی‌متر، رزولیشن طراحی 300dpi و مد رنگی rgb طراحی گردد و فایل‌ها به صورت عکس jpg  و psd برای ما ارسال گردد.

فایل طرح شامل فایل لایه باز فتوشاب پشت و روی کارت باشد.

بک گراند طرح 9*6 میلی‌متر باشد و طرح نهایی 54*85 میلی‌متر طراحی گردد. فاصله از لبه‌های طرح باید در حدود 3 میلی‌متر باشد تا در هنگام چاپ بخش‌هایی از طراحی برش داده نشود. در تصویر زیر نمونه کارت شناسایی و نحوه رعایت فاصله ایمنی از لبه‌های کارت را مشاهده می‌کنید. اگر فاصله ایمنی را رعایت نکنید هم چاپ از لحاظ زیبایی و هم لحاظ اینکه ممکن است لوگوی شما در گوشه تصویر باشد و چند درصد از لوگو در چاپ کارت حذف شود.

چاپ کارت پرسنلی تصویر 4

چاپ کارت شناسایی کارت شناسایی هوشمند

آماده سازی فایل اکسل برای ذخیره اطلاعات کارکنان سازمان است. فایل اکسل شامل مشخصات پرسنلی هر فرد مانند تصویر ذیل که یک ستون مربوط به مشخصات فردی، ستون بعدی مربوط به سِمت و شماره پرسنلی و… است که در کارت چاپ می‌شود. در ذخیره سازی اطلاعات دقت لازم را داشته باشید در صورت درج اطلاعات غلط در فایل اکسل چاپ کارت شما اشتباه چاپ خواهد شد.

چاپ کارت شناسایی کارت پرسنلی

 در نهایت پوشه‌ای شامل عکس هر پرسنل با فرمت jpg  یا png در یک سایز و در یک فرمت ذخیره سازی شود. نکته‌ای که وجود دارد این است که نامگذاری هر عکس باید بر اساس شماره پرسنلی، شماره ردیف یا کدملی انجام شود. در نهایت عکس‌ها را در یک فایل zip ارسال کنید. اگر فایل عکس با فرمت‌های مختلف ذخیره سازی شود قادر به چاپ کارت شما نخواهیم بود.

نحوه سفارش چاپ کارت شناسایی

ابتدا فایل را از طریق ایمیل، تلگرام یا سایر روش‌هایی که کارشناسان مارکت پی وی سی به شما اعلام می‌کنند ارسال کنید.

بعد از هماهنگی‌های لازم با بخش چاپ کارت و صدور پیش فاکتور، طرح شما وارد مرحله چاپ می‌شود.

در هنگام ثبت سفارش چاپ کارت شناسایی می‌توانید از چاپ لمینت نیز برای ماندگاری بیشتر چاپ استفاده کنید.

در مرحله آخر کارت pvc چاپ شده برای شما ارسال می‌گردد.

 

چاپ کارت شناسایی تکی

چاپ کارت شناسایی تکی با ارائه نامه و مدرک معتبر از سمت مجموعه قابل انجام است و اگر برای یک فرد از مجموعه نیاز به چاپ کارت شناسایی دارید، مارکت پی وی سی با دریافت نامه رسمی و معتبر از سازمان، طرح مورد نظر را برای چاپ آماده سازی می‌کند.

بند گردن آویز کارت، گیره کارت و جاکارتی از جمله لوازمی است که همراه کارت شناسایی لازم است. مخصوصا اگر قرار است کارت شناسایی را در همایش ها و یا جلسات استفاده کنید.

چاپ کارت پرسنلی تصویر 6

این لوازم جانبی در رنگ ها و مشخصات مختلف تولید می شوند. با توجه به نیاز خود می توانید از این لینک همه لوازم جانبی را بررسی و انتخاب کنید.

قیمت چاپ کارت شناسایی pvc

قیمت چاپ کارت شناسایی هوشمند بر روی کارت‌های مغناطیسی، کارت هوشمند یا کارت مایفر متفاوت است و همچنین هزینه چاپ به تعداد و تیراژ چاپ نیز بستگی دارد که برای چاپ روی تیراژ بالا تخفیف در نظر گرفته می‌شود.

چاپ کارت شناسایی در تیراژ بالا، چاپ کارت شناسایی تکی و از همه مهم تر چاپ کارت شناسایی فوری و در حداقل زمان ممکن از جمله خدمات ما در حوزه چاپ کارت pvc است.

دیدگاه شما

6 دیدگاه

 1. Mohammad گفت:

  فوق العاده بود تمام جواب های سوالامو گرفتم فقط مقالت بیشتری بزارید تا استفاده کنیم سپاس گرازم

 2. محمد رضا قاسم نژاد گفت:

  مقاله ای کامل و خوبی بود سپاس

 3. نازنین معلمی گفت:

  سلام وقت بخیر
  مقاله خوبی بود سپاس

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.