بررسی تفاوت انواع کارت PVC + مقایسه انواع کارت هوشمند PVC

کارت های PVC دارای چند لایه پلاستیک هستند و با گرما و فشار زیاد به هم وصل شده، به عنوان پر کاربردترین کارت ها به شمار می روند. اینگونه کارت ها طرفداران زیادی دارند; بنابراین برای انتخاب بهتر مبتنی برنیاز خود، باید تفاوت انواع کارت PVC را به خوبی بشناسید. استحکام، ماندگاری و قابل انعطاف بودن از ویژگی های مثبت در این کارت ها است; و با توجه به محیط های گوناگون برای کارکردهای متفاوت از این دسته از کارت ها استفاده می شود. البته در اوایل پیدایش کارت پی وی سی PVC ، از آن فقط برای پرداخت یا شناسایی افراد بهره می بردند ولی با پیشرفت فناوری های گوناگون، به مرور زمان این نوع از کارت ها، کاربردهای متنوعی نیز پیدا کردند. بنابراین با مقایسه انواع کارت PVC و داشتن تکنولوژی های به روز، امکان انتخاب و خریدی آگاهانه برای مصارف گوناگون خود داشته باشید.

انواع کارت PVC

کارت های PVC از دو نوع ساده و هوشمند تشکیل شده اند که البته مدل هوشمند آن خود به دو دسته تماسی یا کارت مغناطیسی (مگنت) وغیر تماسی یعنی کارت RO (مایفر) طبقه بندی می شوند. تفاوت انواع کارت PVC بیشتر برای شکل ظاهری و اندازه های گوناگون مد نظر قرار می گیرد. مثلا در مقایسه با نوع ساده، می تواند اطلاعات را درون کارت ذخیره کند. از این مطالب می توان دریافت که بیشتر قطعات و بخش های مختلف کارت هوشمند با ساده ; دارای تفاوت هایی است، ولی با یک مشاهده سطحی می بینید که شکل ظاهری آنها فرق چندانی با هم ندارند.

تفاوت انواع کارت PVC

تفاوت انواع کارت PVC

در ادامه بررسی تفاوت انواع کارت PVC ، باید به این نکته اشاره کرد که نوار مگنت طراحی شده بر روی سطح خارجی کارت، توانایی نگهداری اطلاعات را دارد. اما در کارت مایفر تراشه برای ذخیره کردن داده یا مشخصات استفاده می شود.

کارت PVC هوشمند یا مگنت بیشتر برای کارکردهای موجود در کارت های تخفیف یا هدیه وهمچنین کارت های اعتباری و بانکی را دارند ولی کارت های مایفر که تماسی هم هستند به علت وجود امنیت زیاد و میزان بالای حجم دریافتی از اطلاعات، برای نظارت بر تردد صحیح، پارکینگ ها و همینطور برای کارت حضور و غیاب بسیار کاربردی هستند.

در مقایسه انواع کارت PVC ، از نوع مگنت یا مایفر باید گفت که اطلاعات موجود در کارت هوشمند بصورت رمزنگاری شده اند و همچنین از امنیت ویژه ای نیزبرخوردارند. بنابراین به منظور دسترسی و ورود به آن، باید رمز کارت را داشته باشید. این در حالی است که کارت های مایفر علاوه بر رمزنگاری، اطلاعاتی قابل حذف یا بروزرسانی دارند. همچنین برای توجه داشته باشید برای دسترسی به مشخصات موجود درون کارت، باید دستگاه ریدر مایفر داشته باشید.

اگر کارت مغناطیسی PVC ، مفقود یا گم شود امکان دسترسی اطلاعات برای اشخاص دیگر ممکن نیست. فقط خود فرد می تواند بوسیله دستگاه های کارت خوان مطابق با کارت هوشمند، اطلاعات محرمانه خود را ببیند.

در ادامه مقایسه انواع کارت پرینتر PVC و مدل RO هوشمند، می توان به ذخیره سازی اثر انگشت در کارت اشاره کرد. همچنین یکی از تفاوت انواع کارت PVC در مدل RO ، بی نیازی کارت به باتری است. زیرا این نسل از کارت بوسیله امواج رادیویی کار می کند.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.